Epoksi zemin kaplama çeşitleri her türlü zemin için farklı sistemlerde  0,5mm ve 10mm arasında istenilen renklerde kolaylıkla uygulanabilen zemin kaplama seçenekleridir. Epoksi zemin kaplama çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz.

Mortar Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Mortar kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasidir. . Kolay temizlenir yüksek oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanimi vardir.


Epoksi Mortar kaplama, yeni beton zeminlerde veya asinmis, çukurlasmis, zedelenmis beton zemin yüzeylerini parlak, yogun ve dayanimli bir yüzey haline getirir. Kaplanan yüzeyi yari pürüzlü veya tam pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hizli, dayanikli bir sekilde olusturulabilir. Zemin kaplamasi yapildiktan yaklasik bir gün sonra üzerinde yürüme için hazir hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanim için 7 gün beklenerek agir yüke maruz birakilmamalidir.

Epoksi Mortar Kaplama, Genel agir sanayi ve yogun trafige maruz kalan alanlarda kullanilir tüm endüstriyel dösemelerde, kimyasal fabrikalar, elektrik fabrikalari, makine fabrikalari, kimyasal fabrikalar, otomotiv sektörü, tüm depolar ve agir yüke maruz kalan tüm zeminlerde farkli renk tercihleri ile kullanilabilmektedir

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama

Çok katmanlı bir uygulama türüdür. Yoğun trafiğin olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Yüksek mukavemet ve kimyasal dayınım açısından daha uygun olmasından dolayı endüstriyel alanlar depo otoparklar üretim alanları ve daha birçok alanda kullanılması mümkündür. Tekstürlü ve parlak düz eksiz uygulanabilir.

Epoksi Multilayer  kaplama, yeni beton zeminlerde veya  aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve yarı pürüzlü - tam pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Coating Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Coating kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir az oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Epoksi Coating kaplama, yeni beton zeminlerde veya az aşınmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz veya pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Self Levelling Epoksi Zemin Kaplama

Bu sistem genel olarak 1-3 mm kalınlıkta uygulanmaktadır. Yüzeyin pürüzsüz ve çok düzgün olması sebebiyle hijyenik ortamlar için ideal bir kaplama sistemidir. Epoksi self levelling  kaplama sistemi ıslak zeminler için yüzeyin pürüzsüz ve kaygan olması nedeniyle uygun değildir. Orta ağırlıklı trafik yüklerine (Fork-lift, lastik tekerlekli diğer yükler vs) dayanıklıdır. Bu sistemin uygulandığı zeminlerde beklenen dekoratif görünüm ve düzgünlüğün temin edilebilmesi için alt yapı beton bitiş kalitesinin düzgün olması gereklidir.

Tozumaz toz tutmaz özelliğinin yanı sıra parlak ve camsı yüzey oluşturur istenildiğinde tekstürlü yüzeylerde elde edilebilinir.

Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama

Görselliğin yanı sıra az kaygan olduğundan tercih edilen bir kaplama türüdür. kaymazlık istenilen yerlerde veya ıslak ortamlarda kullanılır. görünümü portakal kabuğu gibi olduğu için isminide buradan almıştır.

Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama Islak ve kaygan olan zeminlerde kaymazlık istenilen alanlarda veya estetik oluşundan dolayı tercih sebebidir.

Dekoratif Epoksi Zemin Kaplama

Son dönemde çeşitli tarzlarda ve özel projelerde özellikle mimarlar tarafindan evlerde de siklikla tercih edilen epoksi zemin kaplamasi, degisen dekorasyon anlayisi birçok alanda estetik ve görselliğin ön planda olduğu çözümler sunmaktadır. Çok genis bir kullanim alani olan ve sanayi zeminleri ile depolarin yani sira süper market, atölye, satis reyonu, okul ve hastane gibi kapali mekânlardan sonra artik evlerimizde de varligini hissettiren dekoratif epoksi zemin kaplama, mükemmel bir zemin kaplamasistemidir.

Projesine uygun olarak epoksi reçine içine renkli taş kuvars kumu ve diğer argelerın karıştırılmasıyla uygulanabilen ve aynı zamanda projesinde belirtilmiş şekilde farklı renklerde epoksi boya ile sonlandırılarak istenilen görsel elde edilir.

Antistatik Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi anti statik kaplama, temizlenmesi kolay ve toz tutmayan zemin kaplamasıdır. Orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Anti statik kaplamada statik elektriğin bakır baralar ile mevcut ortamda uzaklaştırılması hedef alınmıştır.

Epoksi anti statik kaplama, yeni beton zeminlerde veya çukurlaşmış, aşınmış ve zedelenmiş beton zemin yüzeylerin parlak, yoğun ve dayanımlı yüzey haline getirir. Yüzey yarı pürüzlü veya tam pürüzlü hale getiren kaplama sistemidir.Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı ve dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir.

Epoksi anti statik kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, hastaneler, elektrik fabrikaları, elektronik fabrikaları, otomotiv sektörü ve statik elektrikten etkilenmemesi istenen tüm yüzeylerde farklı renk seçenekleriyle kullanılabilmektedir.

Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama

Fabrikalarda, labaratuvarlarda yiyecek maddelerimizin hazırlandığı mekanlarda ve tozsuz ortamın gerektiği yerler için kullanılan yüzey kaplamasıdır. Epoksi ve beton yüzeyler üzerinde kullanılmak için üretilen bu boya, dayanıklı temiz ve gözeneksiz şeffaf görüntüye sahip olmasının yanında, kaplamanın yüzeyindeki korozonteyi önleyerek, bakteri ve bazı kimyasal maddelerin döşeme içine geçmesini önler.

Şeffaf epoksi kaplama beton zeminlerle birlikte mecvut olan her türlü zeminde zemininin güçlenmesi ve tozumaması için uygulanan mecvut zemin görselini koruyarak istenilen düzeyde mukavemeti sağlayıp hafif trafiğin olduğu alanlarda tozumayı engelleyici bir uygulama olarak kullanılır.

Epoksi ve poliüretan zemin sistemlerinde  koruyucu kat olarak uygulamanın sonlandırılmasındada kullanılmaktadır.

Otopark Epoksi Zemin Kaplama

Otoparklarda kullanılan Epoksi Kaplamalar, hem binaya bindirdiği yükün az olması, hem de uzun ömürlü, kolay temizlenebilen ve toz yaratmayan yüzeyler olması sebebiyle tercih ediliyor.  Son 10 yıldır dünyada ülkemizde  özellikle pek çok otomobil firmasının yanı sıra alışveriş merkezleri konut otoparkları fabrikalar ve daha bir çok açık ve kapalı otoparklarda epoksi zemin kaplamaları kullanılmaya başlanmıştır.

Açık ve kapalı otoparklarda birçok farklı epoksi zemin kaplama sistemleri uygulanabnilmektedir. İsteğe bağlı olarak düz ve parlak yada tekstürlü (portakal kabuğu ) desenli uygulamalar yapılmaktadır. Mecvut zeminin tozumaması zemin güçlendirmesinde yüksek mukavemet sağlayarak su geçirimsiz yek pare istenilen her renkte uygulamaları yapılmaktadır.

Otoparklarda epoksi zemin kaplamasının en büyük avantajları tozumayı önlemesi ve sürücüler ve yayalar için yön ve yönlendirme işaret ve çizgilerinin belirgin halde ortaya cıkmasıdır. İstenildiği takdirde yönlendirme çizgileri fosforlu epoksi boya ile elektiriğin kesildiği zamanlarda ve ışığın azolduğu durumlarda sürücü ve yayaları uyarıcı şekilde uygulanabilmesidir.

Fosforlu Epoksi Zemin Kaplama

Faydalandığı gün ışığı veya her hangi bir ışık süzmesini üzerine toplayarak şarz eden ve bu ışık süzmesini gece karanlığında veya ışık almayan ortamlarda geri yansıtarak parlayan bir boya türüdür. Fosforlu epoksi boya Genellikle hastanelerde,fabrikalarda,atölyelerde,kamu kurum ve kuruluşlarında, apartman ve sitelerin merdiven basamaklarında, merdiven korkuluklarında, zeminlerde acil çıkış feneri olarak kullanılır.

Fosforlu epoksi boya Doğal afet veya yangın gibi olumsuz durumlarda elektrik enerjisinin kesilmesi ile devreye girerek insanların yön bulmasına yardımcı olarak tahliyelerini sağlar.

Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplama

Sistem gereği ağır yük yogun trafiğin olduğu alanlar için uygun olan bir sistemdir. Tekstürlü veya düz parlak görünülü uygulanabilir. Her türlü zeminde kolay uygulanarak iç mekan ve dış mekanlar için uygun sistemlerde ve farklı görsellerde uygulama yapılabilir.

Hijyenik ve antibakteriyel kaymazlık istenilen alanlar için uygun alup istenilen renklerde uygulanabilr.

Antibakteriyel Epoksi Zemin Kaplama

İki komponentli epoksi reçine bazlı metal, osb, betopan yüzeylere kolayca yapışabilen, yüksek su resiztansı olan ayrıca çeşitli kimyasallara dayanıklı, antibakteriyal üzerinde forklift dolaşabilen kaplama malzemesidir. Su geçirmez, aşınmaz, uygulandığı yüzeyde kimyasal reaksiyonunu tamamladıktan sonra %100 hijyen sağlar.

Antibakteriyel epoksi zemin kaplama termosetler  grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçine oluşundan dolayı suya aside ve alkaliye direnci çok iyidir. Her türlü zeminde istenilen renklerde yekpare uygulanabilmektedir. Ayrıca parlak su geçirimsiz ve kimyasal mukavemeti çok yüksek oluşundan aşınmaya ve sürtünmeye karşı oldukça dayanıklıdır.

Antibakteriyel epoksi zemin kaplamaları Hastanelerde, sanayi mutfaklarında, kuru ve yaş gıda maddesi üretilen fabrikalarda, entegre et tesislerinde, kimya ve ilaç sanayisinde, ambalajlama ve depolama alanlarında, hijyen gerektiren yerlerde, güvenle kullanılır, toz tutmaz, mikrop barındırmaz, antibakteriyal epoksi self levelling kaplama malzemesi olarak kullanılır.