Su izolasyonu günümüzde inşaat ve yapı sektörünün  her bölümünde uygulanması gereken önemli bir uygulamadır. Su izolasyonuyapıların teraslarında,balonlarda,çatıda,perde duvarlarında,temel izolasyonlarında atmosferik şartlar ve yer altı sularından ve suyun yapılara insanların  kullanımına  tehdit oluşturduğu bütün alanlarda uygulanan önemli bir uygulamadır.

 Su izolasyonu yapıları nem,rutubet,küflenme ve çürütmeden önleyen kalıcı ve tamamlayıcı olmasıyla birlikte ısı kaybını minimum seviyeye indiren çok amaçlı uygulamalardan birisidir.     Yapıların durumuna göre birçok su izolasyon ürünleri bulunmaktadır.

Çimento esaslı su izoalsyonu,Poliüretan esaslı su izolasyonu,kauçuk esaslı su izolasyonu,bitüm esaslı su izolasyonu ve daha bir çok kimyasal ürünler kullanılabilmektedir.

İnşaat sektöründe yapıların uzun ömürlü sağlıklı ve konforlu bir yaşam için doğru ve gerektiği gibi bir su yalıtımı yapılması gereklidir. Yapıların dış etkenlere karşı korunması için mutlaka su yalıtımının doğru ürünlerle uzman ekibler tarafından yapılması gerekir. Çünkü yapılara en çok zarar veren faktörlerden biriside atmosferik yağmurlar ve yer altı sularıdır.

Betonarme ve diğer yapılar ;

 * Atmosferik yağışlar kar,yağmur,dolu

*  Mevsimsel İklim koşulları nem,buharlaşma,değişken hava sıcaklıkları

*  Bina içlerindeki ıslak hacimlerin sürekli suya maruz kalması ve nem buharının suya dönüşmesi

*  Yapıların inşa edildikleri zeminlerdeki yer altı sularının verdiği zararlar

Bahsettiğimiz sebeblerden dolayı yapıların sudan zarar görmesi ancak su izolasyonu ile engellenebilmektedir. Doğru ürümlerde ve uzman ekiblerce yapılan çalışmalar yapıların daha uzun ömürlü sağlık ve konforlu bir yaşam sunabilmesi açısından su yalıtımı önemli ve gerekli olan bir uygulamadır.

Yapıların uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını engelleyen önemli unsurlardan biriside su'dur. Su izolasyonu yapılmamış yapılarda temelden çatıya kadar oluşan hasarlar yapıların çürümesine ve korozyana ugramasına neden olur. Su izolasyonu yapılmayan yapıların mevsimsel şartlarında etkilediği sıcaklık ve soğuk suyun donmasını,nem ile buharlaşarak yapıların donatılarını ve betonlarına zarar verir. Ayrıca yapılarda suyun oluşturduğu nemden kaynaklanan rutubet,küf,mantar vs oluşumlar insan sağlığını olumsuz etkilemektedir.

1999 yılında ülkemizde yaşanan iki ayrı depremin sonucunda gördüğümüz gibi birçok yapının su yalıtımı eksik ve uygunsuz olduğu için yıkılarak insan hayatına mal olması ve ülkemize maddi manevi olumsuzluklar yaşatması kaçınılmaz olmuştur. Depremde yapıların yıkılmasının en büyük nedenlerinden biriside binaların çoğunun korozyana uğramasıdır. Korozyon su izolasyonu yapılmamış binalarda suyun donatıya ve betona verdiği zararlardan meydana gelen oluşumdur.

Bu nedenle 1999 depreminden sonra bütün yapılarda su yalıtımı yapılması zorunlu hale gelmiş ve yapıların daha uzun ömürlü dayanıklı olması sağlanmıştır.

Firmamız inşaat sektöründe 1998 yılında başlayan faaliyet hayatına  1999 depremi sonrası  su izolasyonu uygulamalarına hız vererek sahip olduğu tecrübe ve uzman uygulama ekibiyle yaptığı uygulamalarla tüm mekanlarda güvenle kullanılan çözümler sunmaktadır.